Studium Biblijne

Studium Biblijne Mobilnej Parafii to zbiór materiałów pomocnych w osobistym poznawaniu Pisma Świętego. Nasze darmowe kursy biblijne przybliżają Słowo Boże. Wystarczy się zarejestrować, by raz w tygodniu otrzymywać krótkie wiadomości na swoje telefony. Wybierz kurs i rozpocznij wraz z nami zgłębianie zasad życia zgodnego z nauką Ewangelii. Zapraszamy.

NOWOŚĆ: Już teraz do pobrania aplikacja mobilna do odbierania darmowych lekcji z całej naszej biblioteki! Niebawem również na iOS.

Spotkania Filmowe z Ewangelią wg św Łukasza

W dobie multimediów nie mogło zabraknąć wersji filmowej! Zapraszamy na udziału w kilkunastu spotkaniach multimedialnych- w każdym znajdują się krótkie fragmenty filmu "Jezus", głębokie pytania do treści i komentarz biblisty, Henryka Knapika. Całość przygotowaliśmy, aby uczestnik móg samemu lub w małej grupie podjąć refleksję nad Słowem Bożym dla swojego zbudowania, ugruntowania czy może nawrócenia.

Głodu Słowa Bożego nie da się niczym zaspokoić jak tylko Słowem Bożym. Stąd podstawowym narzedziem pracy każdego uczestnika powinna być własna Biblia. Ciekawe natomiast jest zestawienie tresci filmowych i samego tekstu pisanego.

Udział jest darmowy, nalezy tylko pamietać, aby był zapewniony dostęp do Internetu. Przesyłane drogą SMS lekcje mają formę mobilnych stron WWW. Zapraszamy do udziału i życzymy owocnych spotkań z Ewangelią wg św Łukasza.

Jak się zarejestrować?
Aby wziąć udział w kursie należy wysłać SMS na numer 664 078 079 o treści TAK.LUKASZ oraz poprzez formularz rejestracyjny. SMSy z kursem rozsyłane są w każdą niedzielę ok. godziny 15:00. Odbierane SMS w ramach kursu są bezpłatne.

Kurs Jan - 10 Kroków (kurs podstawowy)

"Nauczycielu, gdzie mieszkasz?"- takie pytanie zadał Jezusowi Jan Apostoł - usłyszał "choć i zobacz". Tego dnia Jan poszedł za Nim i został Jego uczniem towarzysząc swemu Mistrzowi w czasie nauczania, cudów, Jego męki, śmierci i stał się świadkiem Zmartwychwstania. Rekolekcje o nazwie "Kurs Jan" oparte o Słowo Boże, poruszają tematykę życia w bliskości z Jezusem, dzielenia z Nim swojej codzienności, radości, smutków, marzeń, planów. Kurs uczy tej wrażliwości, jaką ma nabywać uczeń Jezusa. Pokazuje szlak wzrastania, który jest przed każdym uczniem Chrystusa!
Kluczową sprawą przy podejmowaniu studium Biblii jest osobiste zaangażowanie, połączone z modlitwą. Taką też formułę przyjęliśmy tworząc pierwsze spotkania z Ewangelią wg Św. Jana. W "lekcji" znajdziemy, oprócz wskazania tekstu biblijnego, pytania do samodzielnego opracowania i materiały multimedialne: teledysk, obrazek, film. Na końcu każdego spotkania jest zamieszczony komentarz. Został on opracowany przez Henryka Knapika (+), prezesa Fundacji Biblos, katolickiego biblisty i językoznawcy.

Jak się zarejestrować?
Aby wziąć udział w kursie należy wysłać SMS na numer 664 078 079 o treści TAK.JAN (kurs podstawowy) oraz poprzez formularz rejestracyjny. SMSy z kursem rozsyłane są w każdą niedzielę ok. godziny 9:00. Koszt wg stawki operatora. Odbierane SMS w ramach kursu są bezpłatne.

Kurs Jan - 21 Kroków (kurs pełny)Kurs Jan2- 21 kroków

Zapraszamy do udziału w kolejnym, w pełni darmowym kursie biblijnym "Ewangelia wg Św. Jana, 21 kroków". Przygotowaliśmy 21 odcinków związanych tematycznie z poszczególnymi rozdziałami Ewangelii wg Św. Jana. Znajdziesz w nich zachętę do modlitwy, wskazanie tekstu do przeczytania wraz z naprowadzającymi pytaniami i bogaty komentarz biblisty, Henryka Knapika (+).

Wyjątkowe spotkania urozmaicają fotosy z filmu "Jezus" w reżyserii Peter'a Sykers, John'a Kirsh. Wszystko dla Twojego zbudowania i zachęty.

Wysyłki lekcji w każdą niedzielę o godz. 09:30. Wpisz swój numer i zacznij swoje osobiste spotkania z Ewangelią Jana już w najbliższą niedzielę!

Jak się zarejestrować?
Aby wziąć udział w kursie należy wysłać SMS na numer 664 078 079 o treści TAK.JAN2 oraz poprzez formularz rejestracyjny. SMSy z kursem rozsyłane są w każdą niedzielę ok. godziny 9:30. Koszt wg stawki operatora. Odbierane SMS w ramach kursu są bezpłatne.

Dzieje Apostolskie

Sam odkryj, co Słowo Boże mówi na temat rozwoju Kościoła, znaczenia misji i warunków przebudzenia! A przede wszystkim odkryj Boga - Pana historii i Króla nadchodzącego Królestwa Bożego.

Do pomocy w stworzeniu tego kursu przyszli nam duszpasterze: ks. dr Grzegorz Babiarz - Prefekt w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie, pastor Paweł Sochacki - Rektor Krakowskiego Seminarium Biblijnego oraz Robert Boryczka - Dziekan Szkoły Misyjnej im. Pawła Apostoła. Z tymi osobami uczestnicy mogą się kontaktować, zadając pytania czy prosząc o komentarz. Cykl składa się z 12 lekcji - do wielu z nich przygotowaliśmy dodatkowe materiały-artykuły.

Jak się zarejestrować?
Aby wziąć udział, należy podać numer komórki, na którą dostarczać będziemy lekcje. Służy do tego formularz: https://www.mprofi.pl/rejestracja/mp/DZIEJE/. Można też wysłać SMS o treści TAK.DZIEJE na numer 664 078 079.

Księga Psalmów

Tym razem zapraszamy do wspólnej modlitwy słowami Księgi Psalmów. Cykl 10 spotkań modlitewnych, wysyłanych w każdy poniedziałek i środę o 21:00. Na telefon komórkowy przesyłamy SMSa, w którym:
- można przeczytać kilka wersetów z danego Psalmu
- w wersji multimedialnej (po wybraniu linka WWW) podajemy pełna treść Psalmu w pieknej szacie graficznej.
- jednocześnie udostępniamy ścieżkę dźwiękową, aby posłuchać interpretacji Psalmu dokonanej przez p. Andrzeja Seweryna.
- w tle piękna muzyka Rafała Gorączkowskiego

Jak się zarejestrować?
Aby wziąć udział, należy podać numer komórki, na którą dostarczać będziemy lekcje. Służy do tego formularz: https://www.mprofi.pl/rejestracja/mp/PSALMY/. Można też wysłać SMS o treści TAK.PSALMY na numer 664 078 079. Serdecznie zapraszamy!