Piszą o Nas – Mobilna Parafia przełom w Ewangelizacji

wywiad z Piotrem Hermanem na portalu Fronda.pl

Czym jest Mobilna Parafia i skąd ten pomysł?

Dla osoby takiej jak ja, dla której ważnym elementem życia jest ewangelizacja, naturalne było poszukiwanie punktów wspólnych pomiędzy tym, co robię w pracy, a moim zaangażowaniem w życie Kościoła. Dodam, że telekomunikacją zajmuję się niemal od dwóch dekad. Tak więc Mobilna Parafia to odpowiedź na te moje wewnętrzne poszukiwania. Przecież te same narzędzia, które firmy wykorzystują do kontaktów ze swoimi klientami czy partnerami, możemy wykorzystać po to, by lepiej i sprawniej ewangelizować. Czy też po to, by po prostu ułatwić kontakty na linii parafia - wierny. Tak zrodziła się MobilnaParafia.pl , będąca zestawem usług do grupowej komunikacji SMS, który jest znakomitym udogodnieniem dla parafii.

O jakich dokładnie udogodnieniach mówimy?

Dzięki Mobilnej Parafii proboszcz może choćby poinformować swoich wiernych o godzinach rekolekcji czy wizycie biskupa na konkretnej Mszy Świętej. Ale praktycznych rozwiązań jest o wiele więcej. Jest to też doskonałe narzędzie dla organizatorów pielgrzymek! (…)

Więcej na stronie Fronda.pl